niedziela, 29 lipca 2018

Retro warstwowa kartka

Rzadko zdarza mi się robić kartki, ale na dzisiaj przygotowałam jedną dla sklepu Craft4You. Czasem lubię pokartkować, szczególnie wtedy, gdy po innych projektach zostają mi spore skrawki papierów. Kartka jest warstwowa, zszargana, wytuszowana na brzegach, ot takie retro. 
Ponownie sięgnęłam po kolekcję "Pen & Ink" firmy Kaisercraft. Tym razem nie chciałam zmieniać kolorystyki tych papierów, ale podkreślić ją. Każdą warstwę kartki lekko podniszczyłam i wytuszowałam na brzegach tuszem Distress "Brushed Corduroy"
Od dawna miałam ochotę na wkomponowanie kwiatów 49 and Market Botanical Potpourri Buttermilk do którejś z kartek, jednak albo nie pasowały kolorystycznie, albo robiłam kartkę bez kwiatów. Tym razem udało się, kremowe kwiaty ładnie komponują się z tą kolekcją papierów.
















WYKORZYSTANE MATERIAŁY:


wtorek, 24 lipca 2018

Tutorial - strona w Art Journalu


Często na łamach bloga Decoratorium prezentuję strony w moich Art Journalach ze zdjęciami. Tym razem też mam taką stronę do pokazania, a przy okazji na jej przykładzie przygotowałam tutorial. Mam nadzieję, że uda Wam się wynieść coś nowego z mojego kursu, lub po prostu podpatrzycie i porównacie moje i Wasze sposoby pracy. 



Pierwszy etap mojej pracy przeważnie rozpoczynam od gessa, zabezpieczam w ten sposób papier bazowy przed rozmoczeniem. Tutaj gesso nierównomiernie rozcierałam szpachelką. Następnie przez wybraną maskę nałożyłam pastę strukturalną. Wybrałam wzór kostki brukowej, czy też murku, ponieważ będzie on pasował do mojego zdjęcia. Zwróćcie uwagę, że w tle zdjęcia widać szaro-popielaty murek. 


Chciałam by moje tło nieco przypominało taki realistyczny murek/bruk, więc najpierw podkolorowałam go fluidami akrylowymi. Farby mieszałam, rozcieńczałam, starając się, aby kolor nie był równomierny. 


To nie koniec, ponieważ czy to bruk, czy też murek posiadają fugi, spoiwo między kamieniami. Podobny efekt zamierzam uzyskać przy pomocy Antiquing Cream. Jest to preparat postarzający,  używany przeze mnie na podłożach z teksturą, spękaniami, lub wgłębieniami jak w przypadku odcisków z foremek. Farba wnika w przestrzenie uwypuklając je. Najpierw maluję powierzchnię elementu, lub tła preparatem, przeważnie pozostawiam do wysuszenia, czasem podsuszam delikatnie nagrzewnicą. Gdy farba jest już sucha, przy pomocy wilgotnej ściereczki wycieram krem postarzający. Farba bez problemu schodzi z wierzchu, a pozostaje w szczelinach. Efekt można zobaczyć na kolejnym zdjęciu.    


Lubię urozmaicone tło, zatem ozdabiam je stemplowaniami. Między innymi sięgam po mój ulubiony ostatnio stempel Industrial 2.0.


Teraz pora na odrobinę chlapania, wykorzystuję mgiełkę i  rozcieńczony wodą fluid akrylowy.



Wybieram papiery i tnę je na paski, ozdoby, dodatki, które moim zdaniem będą pasować do pracy. Na tym etapie jeszcze nie wiem co wykorzystam, a co nie, ale mam już pewną wizję. Będzie warstwowo i koniecznie muszę wykorzystać tą metalową uliczną latarnię.



Tekturki - napisy koloruję na wzór dżinsów, które ma na sobie mój synek na zdjęciu. Chlapię, rozjaśniam, przyciemniam i tak do uzyskania efektu na którym mi zależy.



Tekturki rury i duży nawias mam zamiar pokryć czarnym gessem, 
a następnie przetrzeć woskami Metallic Lustre, lub metaliczną farbą Extreme Sheen.


Ostatni etap mojej pracy to stworzenie kompozycji wokół zdjęcia ze zgromadzonych elementów ozdobnych i pasków papieru. Gotowa praca prezentuje się jak widać poniżej. Zapraszam do oglądania detali na zbliżeniach.









Wykorzystane produkty:

DecoArt Media Gesso White
DecoArt Media Gesso Black
DecoArt Media Modeling Paste White
DecoArt Media Antiquing Cream Titanium White
DecoArt Media Mister Primary Cyan
DecoArt Media Shimmer Mister White
DecoArt Media Fluid Acrylics Titanium White
DecoArt Media Fluid Acrylics Carbon Black
DecoArt Media Fluid Acrylics Primary Cyan
DecoArt Media Fluid Acrylics Medium Grey Value 6 
DecoArt Extreme Sheen Tin
DecoArt Metallic Lustre Black Shimmer
DecoArt Metallic Lustre Silver Spark
Studio Light Industrial 2.0 clear stamp
Studio Light 15x15 Paper Pad PPSL39
Studio Light 15x15 Paper Pad PPSL37
Ranger Emboss It Dabber Clear
Ranger Embossing Powder Silver
Ranger Archival Ink Black Jet
Tsukineko Stazon Ink Blue Hawaii
Kaisercraft Clear Stamp Chevron
Prima Marketing Stencil Pavers
Prima Marketing Tiny Junkyart Findings Vintage Trinkets Screw Heads 
Prima Marketing Tiny Junkyart Findings Vintage Trinkets Bolts and Nuts
Prima Marketing Junkyart Findings Industrial Lamps
Prima Marketing Shabby Chic Treasures Door Signs 
Prima Marketing Finnabair Mechanicals Mini Stars
Marianne Design Diamond Gems 
SnipArt Chipboards Industrial Factory - rury i zawory
SnipArt Chipboards Create Art
Renesans Spatula
Ranger Heat It Craft Tool





czwartek, 12 lipca 2018

Find Joy in the Ordinary - Art Journal

Na dzisiejszą inspirację dla sklepu Craft4You przygotowałam luźny wpis, w moim nieco zdezelowanym już Art Journalu. Dawno nie uzupełniałam tego journalu, ale przypomniało mi się jaką frajdę daje taka niezobowiązująca zabawa mediami. 
Moja praca głównie opiera się na kolekcji papierów Pen & Ink firmy Kaisercraft. Po raz kolejny sięgam po te papiery i muszę przyznać, że sprawdzają się w każdej roli. Aby nie zakrywać pięknych wzorów na bazie mojej strony, tym razem użyłam Clear Gesso. Kolekcja jest utrzymana w stonowanych barwach, więc kolorem możemy zmieniać jej charakter. 
Po zabezpieczeniu strony gessem, przy użyciu wody i mgiełek tworzyłam akwarelowe zacieki i plamy. Nie mogłoby się obyć bez Lindy's Stamp Gang, kolory na mojej pracy uzyskałam przy pomocy migiełek: Shabby Turbine Teal i Treasure Island Aqua. Miałam wrażenie, że potrzebuję więcej koloru, więc dodałam go przy pomocy 13arts Mist Chalk Sap Green.  Natomiast brzegi wyciętych elementów wytuszowałam tuszem Distress Evergreen Bough. Struktury, które widać na zbliżeniach uzyskałam dzięki embossingowi na gorąco. Na bazie przy użyciu maski powstał wzór, który następnie pokryłam pudrem do embossingu. Tekturki, również zostały pokryte pudrem do embossingu, ale już w klasyczny sposób, przy użyciu tuszu. Dodatkowo tekturki wytuszowałam tuszem Distress, który wpił się w chropowatą strukturę. 

















WYKORZYSTANE MATERIAŁY:

MEDIA:
Talens Amsterdam Heavy Gel Medium Gloss
Ranger Archival Ink "Jet Black"
Distress Ink Evergreen Bough
Ranger Emboss It Dabber Clear
Ranger Embossing Powder Weathered White
Stampendous Embossin Powder Shabby Blue
Lindy's Stamp Gang Starburst Shabby Turbine Teal 
Lindy's Stamp Gand Moon Shadow Mist Treasure Island Aqua
13arts Mists Chalk Sap Green
13arts Ayeeda Ink Splash! Multipurpose Ink "White"
Prima Marketing Art Basics Gesso Clear
Dreamweaver Stencils WendyVecchi Translucent Embossing Paste
Sharpie Pernament Marker

PAPIERY I DODATKI:
Kaisercraft Pen & Ink Paper Collection
Tim Holtz Idea-Ology Quote Chips
Prima Marketing Sunrise Sunset Vintage Trinkets - Brads
SnipArt Industrial Factory Chipboards

NARZĘDZIA:
Carabelle Studio Stamps "Mixed Media Strips"
Prima Marketing Cling Stamps Don't forget to fly"
Ranger Heat It Craft Tool
Ranger Mini Ink Blending Tool
Tim Holtz Idea-Ology Kushgrip Scissors 5 inch
Tim Holtz Stencil "Crossed" 
Renesans Spatula







środa, 11 lipca 2018

Scrapuszko

Zrobiłam sobie takie malutkie scrapuszko, na którego karteczkach będę mogła zapisywać ważne sprawy. Ozdobiłam go bardzo prosto: szpachelką naniosłam białe gesso i fluidy akrylowe. Trochę postemplowałam tło i trochę pochlapałam białym fluidem rozcieńczonym z wodą. Pozostało wykonać letnio-kwiecistą kompozycję i mamy takie fajne cacuszko.
Użyte media pochodzą z hurtowni Decoratorium, oficjalnego dystrybutora marki DecoArt Media.







Użyte materiały:

DecoArt Media Gesso White
DecoArt Media Fluid Acrylics Titanium White
DecoArt Media Green Gold
DecoArt Media Cobalt Teal Hue
Wild Orchid Crafts Flowers
Scrapberry's Wind of Travel 1 gems 
Wycinanka chipboard 

Podobne posty

.